Strona: Konferencja The 21st International Conference on Intelligent Software Methodologies, Tools, and Techniques SOMET 2022 / Politechnika Rzeszowska

2022-09-22
Logo konferencji

W ramach międzynarodowej konferencji pn. „The 21st International Conference on Intelligent Software Methodologies, Tools, and Techniques SOMET 2022 (20-22.09.2022)” Kitakyushu, Japonia wygłoszono dwa referaty:

•  Implementation of UI methods and UX in VR in case of 3D printer tutoria
  • Efficiency of REST and gRPC realizing communication tasks in microservice-based ecosystems

Pierwszy z nich dotyczył implementacji aspektów UI i UX w ramach nowej metodyki tworzenia rozwiązań VR na potrzeby przemysłu. Jako przykład implementacji nowego podejścia omówiono opracowanie kursu dotyczącego obsługi profesjonalnej drukarki 3D.

W drugim artykule zaprezentowano praktyczne aspekty wykorzystania REST API i gRPC do realizacji zadań komunikacyjnych w ekosystemach aplikacyjnych zbudowanych w oparciu o mikroserwisy.

Zaprezentowane wyniki prac dotyczą współpracy pracowników Politechniki Rzeszowskiej, a w szczególności Zakładu Systemów Złożonych z naukowcami z  Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Institute of Communication and Computer Systems w Atenach oraz Communications Department Universitat Politècnica de Valènci.

W materiałach pokonferencyjnych opublikowane pełne teksty artykułów:

Przeprowadzone prace badawcze związane są z realizacją w projekcie zadania nr 2.